Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Vila

Vila


Definice Vila

Jedná se o samostatnou luxusní nemovitost, která je z pravidla pro jednu nebo více rodin. Tvoří ji jedno nebo vice nadzemních podlaží, je postavena z cihel nebo betonu a zasazena do zahrady. 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.58 %

Dotazy v poradně k Vila

EB

#11243, Exekuce na již uhrazený dluh?, Exekuce a insolvence, 16.9.2020

Dobrý den, syn dlužil stavební spořitelně za úvěr (asi 600 000 Kč), měl dva ručitele, jeden ručitel začal splácet ze svojí insolvence dluh, a to od 9.1.2015, pak oslovila stavební spořitelna nás (rodiče) jako dalšího ručitele, aby dostala celou částku splátky. My jsme tedy složili spořitelně na účet jednorázově na účet 300 000 Kč (březen 2016), z insolvence měli již od ručitele 240 000 Kč, pak teprve po složení 300 000 Kč nám dali splátkový kalendář na 6 000 Kč měsíčně, kalendář se dodržoval, protože bylo napsáno, že jen po jednom vynechání platby nastoupí exekuční titul, ale to se nestalo, protože vše bylo předčasně splaceno v 11/2019. Přesto syn má na výpisu z exekucí asi 550 000 Kč. Tento příkaz byl však vydán až 2.3.2017, tedy více než po dvou letech od začátku splácení úvěru stavební spořitelně. Od toho jsou přece ručitelé, aby byl po nich vymáhán dlužný úvěr a pak by přece byla další věc to po dlužníkovi vymáhat ale syn dal vůči nám i dalšímu dlužníku vše do pořádku, peníze nám vrátil, tak nevím, proč je na něj exekuce a ještě v takové výši. Děkuji za jakoukoliv informaci. Syn totiž nastoupil do nové práce a to by mu pracovní poměr dost zkomplikovalo.

Dobrý den,

byl-li dluh plně uhrazen (včetně penále a úroků) a věřitel ho nyní znovu vymáhá exekučně, jedná se pravděpodobně o administrativní pochybení na straně věřitele. Informujte stavební spořitelnu, že dluh již byl uhrazen. Nestáhne-li spořitelna exekuci a Vy jste přesvědčeni, že dluh byl v plné výši uhrazen, braňte se soudní cestou. 

A

#11040, Mám nárok na mateřskou?, Osobní a rodinné finance, 24.8.2020

Dobrý den, mám nárok na mateřskou, když jsem měla ve 2019 živnost a v 8. měsíci jsem ji pozastavila a v 11. měsíci jsem porodila a ve 2020 jsem podala daňové přiznání? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, jestli jste si jako OSVČ platila dobrovolné nemocenské pojištění po dobu min. 270 dní (9 měsíců) během posledních 2 let (a z toho min. 6 měsíců v posledním roce). Jako OSVČ máte totiž povinnost platit pouze zdravotní a sociální (nikoliv nemocenské pojištění, to je dobrovolné). Pokud ano, pak nárok na mateřskou máte. V opačném případě nikoliv a bude Vám vyplácena přímo rodičovská. 

AF

#10788, Hypotéka na koupi podílu RD, Hypoteční poradna, 25.7.2020

Pokračování dotazu č. 10787: Dobrý den, a mohla bych si vzít další hypotéku já, přítelkyně? Vlastním byt v hodnotě 2,6 mil. Kč, hypotéku mám na byt ještě 600 000 Kč. Plat se pohybuje mezi 32 až 36 tisíc Kč.

Dobrý den,

ano, koupit zbývající čtvrtinu nemovitosti můžete i Vy a můžete si na to vzít hypotéku. Jednou nemovitostí můžete ručit pouze jedné bance, tedy buď byste se domluvila se svou stávající bankou a navýšila úvěr na byt nebo byste si sjednala novou hypotéku a za tu byste ručila kupovaným RD. Plat 32-36 000 Kč je pro hypotéku v celkové výši 1,6 mil. Kč dostatečný. 

JK

#10516, Falešný zájemce o bazarové zboží, Podvod, 22.6.2020

Dobrý den, dcera prodávala na bazaru šaty. Ozvala se ji paní z Itálie, že má zájem. Domluvila se cena a milá paní ji napsala, že vložila peníze do banky a ta je zadržela. Na to ji banka poslala oznámení až balík odešle, že chtějí zkopírovat doklad a zaslat do banky. To vše dcera udělala a banka ji napsala, že požaduje ještě peníze v tak zvaných bitcoinech. Ty dcera zakoupila a poslala bance na účet a měla dostat pak peníze zpět a to ve výši i těch šatů jak byla cena dohodnuta. Banka napsala že vše OK a chce dalších 5 tis. A neustále vyhrožuje, že ji obstaví účet a bude trestně stíhaná . Proto se ptám, je možné aby tak banka postupovala, když prodávala jen šaty do Itálie a chtěla za ně peníze na svůj účet? Děkuji za informaci.

Dobrý den,

není žádná banka ani paní v Itálii - celou dobu si s Vámi píše podvodník, jehož cílem je z Vás pouze vytáhnout peníze (píše Vám i jménem banky). Šance na vypátrání pachatele je nulová, neb jste mu poslala peníze přes anonymní bitcoin (není ho jak vypátrat). Pro příště doporučuji uvažovat selským rozumem a položit si tyto 2 otázky:

1) Proč by si paní z Itálie kupovala šaty na českém bazaru? Vy si také kupujete nošené šaty na rumunském bazaru?

2) Proč by banka měla řešit bazarový prodej šatů? Banky s prodejem bazarového zboží nemají nic společného. 

Je to vždy kupující, kdo platí prodávajícímu, nikdy ne naopak. Podvody typu "zaplať mi předem a já ti pak vrátím více" jsou staré jak lidstvo samo. Prodávající nikdy nemůže poslat zboží kupujícímu před připsáním peněz na svůj účet (žádné mezičlánky a hrátky se smyšlenými prostředníky "my Vám pošleme peníze až pošlete číslo zásilky"). 

M

#10487, Storno platby a vrácení peněz, Platba, 19.6.2020

Dobrý den, včera jsme odeslali platbu do banky v Ukrajině pro firmu, která nám má dodávat její produkty. Platba ještě včera odešla, konkrétně 400 000 Kč. I když jsme si firmu prověřovali, všechno se zdálo ok, dnes se objevila nová informace, že firma nemusí být úplně čestná. Na základě toho, jsme kontaktovali Ukrajinskou banku, ta nám řekla, že peníze ještě na cílovém účtu nejsou a budou až ve 14h. Pro zrušení platby a vrácení k nám musíme kontaktovat naši banku, aby poslala do Ukrajinské banky storno platby. To jsme udělali, ale jak se to všechno táhlo, tak k odeslání storna z naší banky do Ukrajinské došlo až v 15:30h. Vím, že ty peníze v ten čas ještě byly na účtu, dost pravděpodobně jsou i ještě teď (20h). Chci se zeptat, dá se zjistit kdy Ukrajinská banka požadavek zpracuje a peníze zablokuje, aby je nikdo nemohl použít? V pondělí ráno budeme opět do Ukrajinské banky volat, jestli přijali požadavek, tak bychom potřebovali poradit, jak a na co se ptát, co chtít apod. Ideální stav by byl, kdyby Ukrajinská banka peníze zmrazila, i když budou již na cílovém účtu, ale to nevím jestli je to vůbec možné. Je jasné, že navrácení peněz bude trvat delší dobu, když by to mělo dopadnout, ale nám teď jde hlavně o kladnou informaci, že peníze jsou zablokované a vrátí se k nám. Je vůbec možné, aby je ta banka zmrazila? Děkuji za rady

Dobrý den,

banky nemohou nikomu peníze z účtu brát ani je jinak blokovat (nemají na to oprávnění, nemohou rozhodovat spory mezi klienty). Platbu lze zastavit pouze do momentu připsání peněz na účet příjemce. Následně už můžete pouze požádat příjemce platby o navrácení peněz nebo v případě podvodu kontaktovat Policii ČR a domáhat se náhrady soudní cestou.

Články o Vila

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

O jaké hypotéky je největší zájem? Vedou ty s dlouhou fixací

21.9.2020, Hypotéka

…vlně koronavirové epidemie hrozínaopak zdražování. Nedá se totiž vyloučit, že vláda zavedepodobná opatření jako v první polovině roku. Ta sice zastavila šíření epidemie,zároveň ale výrazně omezila provoz řady podniků. A některé firmy kvůli tomudokonce ukončily svou činnost. Opakování těchto opat…

Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

Platební nálepky v Česku postupně končí. Porazily je Apple Pay a Google Pay

2.9.2020, Běžný účet

…ly také: Moneta Money Bank, která s tímtokrokem přišla už loni a dokonce zrušila možnost platby už vydanými nálepkami, a Raiffeisenbank, která zastavilavydávání zkraje letošního roku a následně výrazněji zpoplatnila držení všechdosud aktivních nálepek. Ze zajímavé cesty je slepá uličkaJeště před…

Víc než 71 miliard. Pojišťovny letos vybraly víc peněz než loni

Víc než 71 miliard. Pojišťovny letos vybraly víc peněz než loni

17.8.2020, Pojištění

Ani vládní opatření proti šíření koronaviru COVID-19nezastavila obchody českých pojišťoven. Jen v prvním pololetí vybraly napojistném zhruba 71,3 miliardy korun. To je o 3,8 % více než za stejné období vpředchozím roce. Vyplývá to z aktuálních dat České asociace pojišťoven opředepsaném pojistném…

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

Žádné poplatky ani složité podmínky. Česká spořitelna představila svůj první účet zdarma

5.8.2020, Běžný účet

Zcela zdarma a bez podmínek. Takový je novýběžný účet České spořitelny. Jmenuje se Standard a nemusíte se u něj bátžádných poplatků za vedení ani za odchozí platby. S těmi jste přitom dosudmuseli u České spořitelny počítat. Banka touto novinkou míří zejména na klienty,kterým stačí pouze základní…

Koronavirový hit? Investice do písní

Koronavirový hit? Investice do písní

22.7.2020, Akcie a investice

…ípoměrně netradiční investice. Peníze můžete vložit například do starých aut,hodinek nebo do hudebních nástrojů. Například v únoru se v médiích objevila zprávao možnosti koupit si podíl na houslích Gennaro Testore z roku 1796. Přestožejejich hodnota je víc než 2,5 milionu korun, investovat jste …Banky v ČR