Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Vila

Vila


Definice Vila

Jedná se o samostatnou luxusní nemovitost, která je z pravidla pro jednu nebo více rodin. Tvoří ji jedno nebo vice nadzemních podlaží, je postavena z cihel nebo betonu a zasazena do zahrady. 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.59 %

Dotazy v poradně k Vila

G

#14903, Londýňan v Jemenu potřebuje peníze na operaci pro syna, Podvod, 23.7.2021

Dobrý deň prajem, pred dvoma týždňami mi napísal jeden muž z Londýna. Tvrdí, že je v Jemene a nemá prístup k svojmu bankovému účtu. Včera mi napísal, že jeho syn ma problém z obličkami. Chcel po mne, aby som napísala jeho manažérke, aby mi poslala jeho prihlasovacie údaje k bankovému účtu a ja hlúpa som to spravila. Žiadal po mne aby som previedla na svoj účet 100 000 dolárov, ktoré mali byť na operáciu jeho syna. Nechcel som aby boli prevedené na môj účet, tak mi poslal nejaké údaje toho doktorka a ja som ich vyplnila a poslala som mu tak 100 000 dolárov. Dnes mi prišiel email od jeho “manažérky” že mám zaplatiť 3 800 dolárov za C.O.T (províziu za prevody ) a že to nieje možné uskutočniť z jeho účtu. Odpísala som že nič take mi nebolo povedané a že nech to riešia s ním. Teraz mi vypisujem že to mám poslať a že mi to vráti a podobné hlúposti. Prosím pomôžte mi. Ďakujem

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Cílem podvodníků je z Vás pouze vytáhnout peníze pod smyšlenými záminkami (poplatky za převod, atd.). Žádný muž z Londýna v Jemenu není, nemá syna a nikoho nečeká operace. Celou dobu si s Vámi píše podvodník (píše Vám i jménem banky). Důrazně doporučuji ihned přerušit veškerou komunikaci. Píše-li Vám na email neznámý cizinec s prosbou o pomoc (nebo Vám naopak nabízí zbohatnutí), jedná se vždy o podvod. 

A

#14838, ELDP a zápočtový list, Daně, 16.7.2021

Dobrý den, u zaměstnavatele jsem pracovala od 1.9. 2020 do 30.6. 2021. Do dnešního dne jsem dostala pouze potvrzení o zdanitelných příjmech a evidenční list na důchodové pojištění, které je pouze od 1.1.2021 do 30.6.2021. Nemám ještě nárok na zápočtový list a evidenční list na důchodové pojištění od 1.9.2020 do 32.12.2020? Předem děkuji za odpověď, je to má první práce.

Dobrý den,

evidenční list by Vám zaměstnavatel měl vystavit neprodleně po ukončení pracovního poměru (předkládá se v novém zaměstnání, jinak Vám k ničemu není). Pokud se Vám z příjmu v roce 2020 srážely sociální odvody (nepracovala jste např. jen na DPP s výdělkem do 10 000 Kč/měsíc), máte nárok na ELDP za rok 2020. Taktéž Vám za rok 2020 mohla vzniknout povinnost podat daňové přiznání. Pokud Vám zaměstnavatel předal Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2020, neprovedl Vám roční zúčtování daní (možná máte povinnost podat daňové přiznání, jehož nepodáním byste nejen porušila své povinnosti, ale možná se tím i připravila o daňový přeplatek). Doporučuji náš článek Jak vyplnit daňové přiznání.

V

#14645, Insolvence, Exekuce a insolvence, 24.6.2021

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně insolvence. V usnesení o rozhodnutí stoji toto: 

Soud ukládá dlužníkovi, aby po dobu následujících pěti let od první splátky nebo do úplného zaplacení všech zjištěných pohledávek platili postupem podle tohoto usnesení prostřednictvím ustanoveného insolvenčního správce pravidelně měsíčně, nejpozději k poslednímu dni v kalendářním měsíci, ze všech svých příjmů uvedených ve výroku VI., které získají po schválení oddlužení, splátku ve výši 5.300,00 Kč, přičemž z takto určené částky pak insolvenční správce nejprve vyplatí zálohy na odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce v přiznané výši v bodu 1. a 2. výroku V. tohoto usnesení a deponuje zálohy na odměnu a náhradu hotových výdajů insolvenčního správce v přiznané výši v bodu 3. výroku V. tohoto usnesení a dále pak vyplatí další pohledávky za majetkovou podstatou a pohledávky postavené na roveň pohledávkám za majetkovou podstatou; po jejich plném uspokojení zůstatek rozvrhne mezi nezajištěné věřitele v poměru dle distribučního schématu zprávy pro oddlužení. Odůvodnění: Usnesením ze dne 10.04.2019, č. j. KSPL 29 INS ......., rozhodl soud o schválení splátkového kalendáře a výrokem IV. o povinnosti dlužníka hradit za stanovených podmínek poměrnou část nezajištěným věřitelům. Podáním doručeným zdejšímu soudu dne 07.01.2020 (B-18) požádal dlužník o snížení měsíčních splátek oddlužení plněním splátkového kalendáře, a to z důvodu snížení příjmů dlužníka kvůli narození dítěte. Ve vyjádření doručeném zdejšímu soudu dne 21.01.2020 (B-20) insolvenční správce provedl podrobnou kalkulaci při stanovení fixních splátek. Insolvenční správce pak uvedl, že souhlasí se stanovením nižší splátky, ovšem ta by musela minimálně činit 5.300,00 Kč. S touto výší dlužník souhlasil (B-21). Vzhledem ke skutečnosti, že je zde předpoklad uspokojení nezajištěných věřitelů v rozsahu alespoň 50 % při nižší než zákonem stanovené splátce a odůvodněné žádosti. 

Znamená to tedy, že pokud si najdu brigádu nebudu odevzdávat správci více, než 5 300 Kč? V tuhle chvíli jsem na RD a příjem mám 10 000 Kč ze kterého 5 300 Kč každý měsíc posílám. Chtěla bych si najít brigádu, ale nejsem si jistá, jestli mám brigádu hlásit a peníze odevzdat, nebo ne. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud jste si domluvila fixní splátky ve výši 5 300 Kč (nikoliv variabilní dle výše příjmu), pak nehledě na výši příjmů budete splácet právě 5 300 Kč. Příjem z brigády tak hlásit nemusíte. 

R

#14499, Můžu ručit cizí nemovitostí?, Hypoteční poradna, 8.6.2021

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat ohledně hypotéky na rekonstrukci. Je zde potřeba ručit nemovitostí, kterou musím mít výhradně ve vlastnictví nemám takovou nemovitost) nebo můžu využít pro zástavu RD maminky, která je jediným vlastníkem? Ovlivní toto nějak výši hypotéky? Hypotéka bude na mě a přítele (žadatel ,spoludlužník) a bude to na opravu RD, který by zastavila maminka, jelikož budeme si rekonstruovat část tohoto domu, kde budeme bydlet. Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný den.

Dobrý den,

ano, za hypotéku za rekonstrukci můžete ručit i cizí nemovitostí. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení.

M

#14398, Insolvence, Exekuce a insolvence, 29.5.2021

Dobrý den, měl bych dotaz. Požádal jsem o insolvenci. Soud mi oddlužení povolil. Nyní čekám na uplynutí lhůty 60 dní pro přihlášení pohledávek věřitelů. Cca po 30 dnech se mi objevila v ins. rejstříku Pohledávka za majetkovou podstatou (vyrozumění o uplatnění pohledávky za majetkovou podstatou nebo pohledávky jí postavené na rovenu). Jedná se o pohledávku za sepis a podání návrhu na povolení oddlužení. Musím tuto pohledávku už nyní uhradit? Nebo mi bude připočtena k ostatním přihlášeným pohledávkám do insolvenčního řízení? Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tato pohledávka bude připočtena k ostatních přihlášeným pohledávkám a vše bude spláceno v rámci insolvence. Nemusíte a dokonce ani nesmíte hradit žádnou vybranou pohledávku bokem ze svého (jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele, které je v ins. nepřípustné).

Články o Vila

Úroky hypoték se vrací nad 2 %. Zájem přesto neklesá

Úroky hypoték se vrací nad 2 %. Zájem přesto neklesá

22.7.2021, Hypotéka

…azbu o 0,25procentního bodu. Také tato sazba ovlivňuje úroky u půjček na bydlení. Centrální banka navíc plánuje letos ještěsazby zvyšovat, aby zastavila zrychlující inflaci. Je to přitom poprvé od loňského února, co ktakovému kroku přistoupila. Od vypuknutí koronavirové krize totiž centrálníbank…

Vyšší poplatky za předčasné splacení hypotéky? Můžou být až 3 % ze zbývajícího úvěru

Vyšší poplatky za předčasné splacení hypotéky? Můžou být až 3 % ze zbývajícího úvěru

21.7.2021, Hypotéka

…je totiž úprava zákona ospotřebitelském úvěru, která dá bankám možnost účtovat si desetitisíce korun. Možná změna těchto předpisů se ve sněmovněobjevila poměrně nečekaně. Poslanec ANO Jan Řehounek ji přidal k návrhu zákona,který má zavést účet dlouhodobých investic. Jako takzvaný přílepek. Na no…

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet

…azený účetv dané měně. Podobnou možnost nově plánuje také už zmíněnáSberbank. „Komerčka” nabízí průjezdné BankomatyJiný zlepšovák před časem představila Komerčníbanka. Klientům nabízí drive-up vkladomaty. Tedy „průjezdné” bankomaty, kteréklientům umožňují vybírat i vkládat peníze na účet. V kvě…

Pojistka proti Covidu? Pojišťovny hlásí nové možnosti

Pojistka proti Covidu? Pojišťovny hlásí nové možnosti

24.5.2021, Pojištění

…énuNově ale někteří poskytovatelé přišli smožností uzavřít pojistku proti koronaviru i do rizikových zemí. Už v polovině dubna tuto variantu představilaKooperativa. Připravila 2 nové pojistky pro cesty do zahraničí: COVID-19 a Karanténa. Obě si můžete sjednat s platností pro Evropunebo pro celý …

Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

Akciové fondy za poslední rok vyrostly o 40 %. Díky koronaviru

21.4.2021, Akcie a investice

…lých zemích přineslyprůměrné zhodnocení 42,4 %. Na zhodnocení akciových fondů, které sezaměřují právě na akcie ve vyspělých zemích, se výrazně projevila koronavirovákrize. Zejména její první fáze ze začátku loňského roku. Tehdy totiž hodnota řady akcií výrazně klesla.A tento propad připravil pro…Banky v ČR