Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Vila

Vila


Definice Vila

Jedná se o samostatnou luxusní nemovitost, která je z pravidla pro jednu nebo více rodin. Tvoří ji jedno nebo vice nadzemních podlaží, je postavena z cihel nebo betonu a zasazena do zahrady. 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Vila

Z

#15684, Ochrana osobních údajů, Osobní a rodinné finance, 22.10.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dá zneužít číslo OP a údaje z něj? Navštívila jsem ve Francii nemocnici, kde si údaje z OP opisovali, výsledek vyšetření mi poté ani neposlali a fakturu za vyšetření posílají domů, s tím, že pokud si opsali údaje špatně a fakturu neodešlou, mohu být vedená jako dlužník?

Dobrý den,

údaje z OP zneužitelné nejsou, kopie OP ano. Jestli po Vás bude francouzská nemocnice vymáhat neuhrazený dluh nebo ne si netroufám odhadovat. 

KS

#15450, Hypotéka a zástava na katastru, Hypoteční poradna, 29.9.2021

Dobrý den, prosím o radu. Po refinancování hypotéky (částka 1 800 000 Kč) jsme na katastr nemovitostí vložili návrh na vklad zástavního práva a z katastru nemovitostí nám přišla informace, že banka zastavila dům na částku 2 700 000 Kč. Prý je to běžná praktika bank, ale předchozí banka měla zastavěnou částku přesně dle výše hypotéky. Děkuji moc za odpověď. 

Dobrý den,

běžná praxe je zapisovat k zástavě informaci o výši úvěru (do jaké výše a na jak dlouho zástava platí).

Příklad: Zástavní právo k úvěru 1,8 mil. Kč od banky XY do roku 2051 (při splatnosti 30 let)

LK

#15437, Je nespravedlivé, že jsem v evidenci dlužníků, Exekuce a insolvence, 27.9.2021

Dobrý den, v roce 2015 byla ukončena má insolvence, zaplaceno 100% soudem stanovené částky, vyjma samotného velkého dluhu - hypotéky, u které banka souhlasila, že po mně bude chtít pouze byt. Prodej bytu přes insolvenčního správce nepokryl hypotéku ani z poloviny, banka tedy stále eviduje pohledávku vůči mně (nevymahatelnou) a vůči mému muži, který naše, tehdy společné, dluhy řešit odmítal. Při rozvodu jsme nechali naše dluhy soudně rozdělit. Je tedy možné požádat banku o výmaz z rejstříku dlužníků? Sama jsem živila dvě děti a splácela dluhy, do kterých jsem se dostala a mám pocit, že jsem na tom bita mnohem více než ten, kdo dluhy neřeší. Banka se mnou komunikovat odmítá, prý mají právo mě evidovat stále jako nespolehlivou osobu. Děkuji

Dobrý den,

v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. Z právního hlediska je tak jedno, že se jeden z manželů snažil dluhy řešit, zatímco druhý jakékoliv řešení odmítal. Nemůžete požadovat výmaz z registru dlužníků s argumentem "já jsem se ale snažila své problémy řešit". Potenciální budoucí věřitelé mají nárok na informace u vaší úvěrové historii.

M

#15429, Chci vstoupit do insolvence, Exekuce a insolvence, 26.9.2021

Dobrý den, prosím, chtěla jsem se zeptat, když jdu do úpadku a mám u své banky úvěr, a jelikož musím mít 3 měsíce po splatnosti, což nyní nemám, tak si chci založit nový účet u jiné banky a u nynější přestat platit. Jak to mám udělat, aby mi nová banka opět nenastavila splácení stávajícího úvěru? Neboť se jim to tam určitě ukáže v databázi.

Dobrý den,

pro vstup do insolvence stačí mít závazky min. u dvou věřitelům po splatnosti min. 30 dnů. Máte-li pouze jednu půjčku a jinde peníze nedlužíte, zvažte, zdali je pro Vás insolvence tím nejlepším řešením. Nezabavitelné minimum bude nižší než v exekuci, budete hradit každý měsíc odměnu ins. správce (1 100 Kč), další peníze dáte za sepsání návrhu na oddlužení (4 000 Kč + DPH) a přezkum pohledávek (250 Kč + DPH/pohledávka) a nikdo Vám nepůjčí dalších 5 let od skončení insolvence (nezískáte hypoteční úvěr ani půjčku). 

Nový běžný účet u jiné banky si založit můžete (nová banka Vám nebude strhávat splátky půjčky, kterou máte u jiné banky).

J

#15360, Vklad vyšší hotovosti, Běžný účet, 18.9.2021

Dobrý den, babička mi věnovala 600 000 Kč, které měla doma a já bych je chtěla vložit na účet. Jak mám prokázat, kde jsem je vzala, kdyby to banka chtěla vědět?

Dobrý den,

limit pro hotovostní transakce je 270 000 Kč již od roku 2004, tedy doporučuji neukládat do banky v jeden den více než tuto částku (a určitě netvrdit, že jste naráz dostala celých 600 000 Kč) - jinak byste si vystavila možné sankci až 0,5 mil. Kč. Přechovávat takto vysokou částku doma není rozumné. Pokud by Vás někdo vykradl či by došlo k živelné události (požár, vytopení vodou), přišla byste o všechno. 

Články o Vila

Bohemia Energy končí - pozor na vaše peníze

Bohemia Energy končí - pozor na vaše peníze

15.10.2021, Osobní a rodinné finance

…ějšíklienti Bohemia Energy se nového dodavatele vydali hledat již ve středu 13.října, ale povětšinou neuspěli. Část dodavatelů totiž obratem pozastavila nábornových klientů a stáhla zwebů dokonce i ceníky. A tam kde nábor klientůpozastaven nebyl zase mnohdy nevěděli, jak přesně postupovat. Jak v…

Útok na 3% hranici začíná. Úroky hypoték vyskočily za jediný měsíc o desetinu

Útok na 3% hranici začíná. Úroky hypoték vyskočily za jediný měsíc o desetinu

11.10.2021, Hypotéka

….Základní repo sazbu centrální banka letos zvýšila už třikrát. Postupně takvzrostla z 0,25 % na 1,5 %. Naposledy Česká národní banka tuto sazbu upravila v září,kdy ji dokonce zdvojnásobila. Z 0,75 % tedy bleskově vyskočila na 1,5 %.  Navíc není vyloučené, že úroková sazba dál poroste.Centrální b…

Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

Zonky hlásí konec manuálních investic. Zůstává jen Rentiér

27.9.2021, Půjčka

…jí zhodnotit peníze i drobným investorům. Často totiž jako vstupníinvestice stačí jen několik set korun. Od půjček, kde se tato možnost investicobjevila už před řadou let, se tak drobné investování postupně rozšířilo dodalších oblastí. Příkladem můžou být například nemovitosti. Už loni totiž něk…

Pojišťovny už vyplatily 1 miliardu za škody po tornádu

Pojišťovny už vyplatily 1 miliardu za škody po tornádu

16.8.2021, Pojištění

… Pojištění motorových vozidel: 161milionů Kč Pojištění domácnosti: 46 milionůKč Podnikatelská pojištění vozidel: 45milionů Kč Podobný žebříček sestavila asociace i podleprůměrné výše škody. Také v tomto případě je na prvním místě podnikatelsképojištění následované pojištěním nemovitosti. Průměrn…

Bitcoin: gambling, nebo nadějná investice?

Bitcoin: gambling, nebo nadějná investice?

11.8.2021, Akcie a investice

…v jejich hodnot mají vliv jakékoliv zprávy, které se vsouvislosti s nimi objeví. Ať už jsou pravdivé, nebo ne. V dubnu se například na Twitteru objevilainformace, že ministerstvo financí USA plánuje obžalovat několik finančníchinstitucí z praní špinavých peněz pomocí kryptoměn. Nakonec se sice u…Banky v ČR