Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Vila

Vila


Definice Vila

Jedná se o samostatnou luxusní nemovitost, která je z pravidla pro jednu nebo více rodin. Tvoří ji jedno nebo vice nadzemních podlaží, je postavena z cihel nebo betonu a zasazena do zahrady. 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Vila

L

#10116, Zneužití osobních údajů, Podvod, 18.5.2020

Dobrý den, bohužel jsem částečně naletěla podvodnému oznámení o výhře MT, zadala jsem osobní údaje, nicméně platbu duchapřítomně neprovedla. Za několik týdnů mi přišla info sms, přičemž souvislost jsme si nespojila a otevřela odkaz (výzva k úhradě poplatku za dopravu od Datart - souvislost). Zprávu jsem vymazala. Čeho se mám nyní obávat, resp. co dělat aby nedošlo ke zneužití údajů - došlo k nim, nebo jsem zastavila včas? Děkuji a zdravím.

Dobrý den,

pokud jste podvodníkům neposkytla kopie svých dokladů (OP, pas, řidičský průkaz) či např. číslo platební karty s CVC/CVV kódem a datem expirace, nemohou naštěstí napáchat žádnou větší škodu.

M

#10110, Insolvence, ošetřovné a daňový bonus, Exekuce a insolvence, 18.5.2020

Dobrý den, jsem v insolvenci, dělám v gastronomii a kvůli Covid-19 mám za duben 0 Kč příjem a jsem na ošetřovném, které mi k dnešnímu datu zatím nepřišlo. Ošetřovné se mi počítá z hrubé částky 14 600 Kč. Dne 4.5. mi přišel daňový bonus za syna 15 549 Kč. Dnes 17.5. 2020 jsem se bavila s asistentkou správkyne kolik ji mám z této částky zaslat a ona mi řekla celou.  Je to možné? I když mám příjem z práce nula a ošetřovné zatím nikde? Já myslela, že mi nechají životní minimum pro mě a syna a až přijde ošetřovné tak z toho strhnou další částku? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v insolvenci se vždy sečtou všechny příjmy v měsíci a z celkové částky se vypočte nezabavitelné minimum a insolvenční srážka. Určitě tak nemusíte správci odevzdávat celý daňový bonus (zhruba třetina by Vám měla zůstat). 

K

#10092, Nárok na starobní důchod, Osobní a rodinné finance, 16.5.2020

Dobrý den, obdržela jsem Informativní list od ČSSZ. V pojistných dobách mám několik mezer, avšak činí např. jen týdenní mezeru, kdy jsem nastupovala ze zaměstnání do zaměstnání. Jak je na to pohlíženo? Slyšela jsem o tom, že se pro nárok na penzi započítávají jen celé roky. V případě že to vadí, lze si to nějak zpětně doplatit? Děkuji.

Dobrý den,

pro nárok na penzi není nutné pracovat nepřetržitě celý život, stačí odpracovat potřebný potřebný počet let (35 let pro současnou mladou generaci nebo méně pro starší ročníky). Týdenní mezery určitě nevadí (není pravda, že by se počítaly jen celé roky). Navíc pokud byste trávila tyto týdenní mezery registrována na Úřad práce, započetly by se Vám i ony. Případnou chybějící dobu pojištění je možné zpětně částečně doplatit. 

TJ

#9881, Starý dluh u banky, Banka, 26.4.2020

Dobrý den, oslovila mne v minulých dnech právnická firma s tím, že mám u jisté banky dluh z roku 2000 a chtějí ho uhradit. Vůbec si nejsem ničeho vědom a hlavně mne celou dobu nikdo neoslovil, ani neposlal upomínku, prostě nic. Co s tím? Tak, nebo tak je podle mého dluh promlčen. Děkuji

Dobrý den,

doposud nevymáhaný dluh z roku 2000 (tedy starý 20 let) bude velmi pravděpodobně promlčen.

LK

#9876, Zneužití platební karty, Banka, 26.4.2020

Dobrý den, došlo ke zneužití mé platební karty. V pátek jsem se snažila intenzivně řešit to, aby neodešly 4 platby , podvodné platby. Fio banka mi vůbec nevyšla vstříc a dohnalo mne to na policii , kde jsem strávila 4 hodiny a ani policie nedonutila banku udělat blokaci plateb. 3 platby v hodnotě 2 tisíc už nechali odejít i přes můj nesouhlas a poslední platba na 8 900 Kč je v blokacích a pravděpodobně dle banky odejde další týden. Příjde mi to celé šílené, protože i policie si je vědoma toho, že peníze zpátky nedostanu i přes reklamaci plateb, neb ten kdo si platby vzal je nedosažitelný, jedná se o země USA, Rusko, Rumunsko. Jsme zoufalá z toho, že nemohu nijak zabránit tomu, aby poslední platba na 8 900 Kč odešla, protože ta zachránit ještě jde. Můžete mi prosím poradit? V pondělí bych ráda zavolala na ČNB, nevím, jak najít kontakt na Mastercard, to bych ráda zkusila také. Budu moc ráda, když mi poradíte, moc děkuji.

Dobrý den,

ČNB ani Mastercard Vám s blokací platby nepomohou, je třeba znovu a důrazně požádat Fio banku a zablokování odchozí platby (nebo se případně domáhat náhrady škody soudní cestou).

Články o Vila

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

3.6.2020, Půjčka

…šná. Oproti poslednímu loňskémučtvrtletí v prvních měsících letošního roku tato částka vzrostla o 110 milionůkorun. Horší splátková morálka se projevila zejména uspotřebitelských úvěrů, kam spadají například i kreditní karty. V daném obdobítotiž stoupl o 330 milionů na víc než 22,5 miliard korun…

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

1.6.2020, Hypotéka

…éku méně než 16 500 lidí. Pokles zájmu může ještě přijítPřestože se tedy v minulých týdnech koronavirová pandemie nazájmu o hypotéky zásadně neprojevila, poskytovatelé zůstávají obezřetní. Iproto, že se její efekt může projevit až se zpožděním. Naprostá většina lidí totiž hypotéku plánuje dlouho…

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

Cestovní pojištění: pojištění storna zájezdu využijete i na dovolené v Česku

25.5.2020, Pojištění

…ávit letošní léto v Čechách,na Moravě nebo ve Slezsku, určitě na pojištění dovolené nezapomeňte. Může vámušetřit tisíce korun. Pojišťovna VZP připravila speciální produktV České republice navíc využijete nejen pojištění stornazájezdu, ale i další prvky cestovního pojištění. Pojišťovna VZP dokonc…

Objem nových hypoték v březnu klesl o čtvrtinu. Kvůli koronaviru

Objem nových hypoték v březnu klesl o čtvrtinu. Kvůli koronaviru

4.5.2020, Hypotéka

…znější. Zatímco letos v únoru si lidé vzali víc než 7 000 novýchhypotečních úvěrů v celkovém objemu přes 18,5 miliardy korun, v březnu se číslazastavila mnohem níž. Konkrétně: počet nových hypoték klesl na zhruba 5 500 a jejich objem spadl na necelých 14 miliardkorun Oba údaje jsou tak nejnižší …

Zbavte se poplatků na běžném účtu. Nyní můžete požádat o jejich dočasné zrušení

Zbavte se poplatků na běžném účtu. Nyní můžete požádat o jejich dočasné zrušení

29.4.2020, Běžný účet

…jistinu. Pouze firmy musí i při odkladu splátek počítat se splácením úroků. Živnostníci dostanou až 25 000 korunPro podnikatele a živnostníky připravila vládaještě jednu pomoc, která se projeví na stavu jejich účtu. Je jí jednorázovýpříspěvek, který má zmírnit propad příjmů. Žadatelé dostanou až…Banky v ČR