Banky.cz Banky.cz Realitní slovník Vila

Vila


Definice Vila

Jedná se o samostatnou luxusní nemovitost, která je z pravidla pro jednu nebo více rodin. Tvoří ji jedno nebo vice nadzemních podlaží, je postavena z cihel nebo betonu a zasazena do zahrady. 


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.02 %

Dotazy v poradně k Vila

TR

#9085, Alimenty, Osobní a rodinné finance, 26.2.2020

Dobrý den, můj bývalý manžel má soudně exekučně nařízené placení výživného. V prosinci 2019 jsem byla za soudní pracovníci s žádostí o změnu účtu, kam má být vypláceno výživné. Ona do datové schránky 5.12.2019 toto doručila zaměstnavateli bývalého manžela (tu změnu bankovního účtu). Zaměstnavatel si doručení nepřečetl a teď v únoru 2020 poslali výživné na původní účet, který patří moji matce a ta tam má dluh na úvěru, čili banka okamžitě příchozí platbu stáhla na dlužnou částku. Prosím o radu, jak postupovat, aby výživné bylo posláno zpět a na správný účet. Moc děkuji.

Dobrý den,

nejjednodušší by bylo, kdybyste se se svou matkou domluvila a ta Vám peníze přeposlala. Pokud toto není možné, žádejte skrz soud nápravu po zaměstnavateli manžela (který by následně peníze vymáhal po Vaší matce). Minimálně zaměstnavatele znovu upozorněte na změnu účtu (aby se stejná situace neopakovala další měsíc).

LKG

#9008, Stará vkladní knížka, Banka, 19.2.2020

Dobry den, odesla jsem 1969 do Nemecka, kde dodnes ziji, V ramci likvidace starych dokumentu jsem nalezla vkladni knizku Ceske statni sporitelny, kterou vystavila za sveho zivota a meho pobytu mimo CR napsanou na me jmeno. Po poslednim vybrani 4.8.1982 je na ni zustatek 2 260 Kcs. Cislo knizky 420496. Plati jeste tato knizka? A kdyz ano, jakou predstavuje dnesni hodnotu? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

takto stará vkladní knížka bohužel již dnes neplatí, neboť vklad je veden v neexistující měně (Kčš přestala existovat k 1/1/1993).

JS

#8774, Refixace a úvěrová smlouva, Hypoteční poradna, 30.1.2020

Pokračování dotazu č. 8773: Děkuji za rychlou zpětnou vazbu. Reaguji na tuto Vaši odpověď zde. "Těchto případů je minimum (podepsaný dodatek před refixací a následná mimořádná splátka), tedy se jedná o doposud řádně neprozkoumanou oblast (nebyl zde žádný spor, kde by rozhodoval soud a tím stanovil precedens). Doporučuji v dodatku jasně uvést, podle kterých pravidel bude dále nahlíženo na úvěrovou smlouvu."

Stejně tak i Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace, z.s., které jsem se svým dotazem oslovila také, doporučuje domluvit se stávající bankou na tom, že se bude refixovaný úvěr řídit novou právní úpravou. Naše stávající banka nám po vyjednávání nabídla velice výhodné podmínky, které konkurence ne. Děkuji za vysvětlení.

Dobrý den,

odpověď na kterou se odkazujete je o trochu jiném případu - nejednalo se o refixaci (na kterou se automaticky vztahují nová pravidla platná od 12/2016), ale o dodatek ke smlouvě, který měnil jiné parametry. 

Mnoho lidí neustále chybně přemýšlí nad tím, jak přesvědčit protistranu (banku, pojišťovnu) ke změně podmínek, které protistrana nenabízí a nechce. Bankovní produkty pro retailové klienty jsou dnes vysoce standardizované a šance na individuální úpravu podmínek velmi malá. Přitom platí jednoduché pravidlo - nelíbí-li se mi nabízené podmínky, poohlédnu se u konkurence. 

M

#8760, Jak dlouho trvá schválení insolvence?, Exekuce a insolvence, 29.1.2020

Dobrý den, 14.11. 2019 mne navštívila insolvenční spravkyně a do dneška jsem neobdržela od soudu žádne vyrozumění o oddlužení. Jak dlouho to trvá než mi něco prijde?

Dobrý den,

lhůty pro schválení oddlužení jsou závislé na aktuální vytíženosti soudů, obvykle celý proces trvá 3-6 měsíců (momentálně jsou soudy vytížené více díky novele insolvenčního zákona, která od 1/6/2019 výrazně zmírnila podmínky osobního bankrotu - o insolvenci tak nyní žádá výrazně více lidí než dříve).

RC

#8679, Platnost pojistné smlouvy, Pojištění, 22.1.2020

Prosím, je životní pojištění DYNAMIK stále aktivní? Objevila jsem po delší době tuto smlouvu, které nerozumím. Děkuji

Dobrý den,

ohledně platnosti konkrétní smlouvy doporučuji kontaktovat přímo vaši pojišťovnu (Dynamik je nabízen Generali Českou pojišťovnou).

Články o Vila

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

Termínované vklady v družstevních záložnách: lákají na vysoký úrok, skrývají ale i nevýhody

17.1.2020, Spoření

… o 5,3%. O rok dřív přitom musela po kontrole Českénárodní banky navýšit kapitálový podíl i družstevní záložna Artesa. Také u nícentrální banka objevila několik systémových nedostatků. Podmínkyvám ukáže srovnání vkladůV současnosti jsou tak vklady do záloženbezpečné. Nic to ale nemění na tom, že…

Rok poté: 7 změn, které přineslo loňské zpřísnění pravidel pro hypotéky

Rok poté: 7 změn, které přineslo loňské zpřísnění pravidel pro hypotéky

4.11.2019, Hypotéka

…e v celém přístupu lidí kpůjčkám na bydlení. Co upravily loňsképokyny ČNBNejprve si ale zopakujeme, co přesně Česká národní bankaloni změnila. Stanovila totiž jasné hranice pro: DTI (debt to income) – poměr celkového dluhužadatele vůči čistému ročnímu příjmu. Od loňska platí, že celková výše hyp…

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

Pojištění dětí: Myslete na vážné úrazy, onemocnění i na sebe

23.10.2019, Pojištění

…šťovnysi dobře uvědomují, že úrazy dětí nejsou ničím neobvyklým, a proto neustálerozšiřují nabídku svých produktů. V minulých letech se na trhu objevilanapříklad takzvaná krátkodobá úrazová pojištění. Na rozdíl od těchklasických pokrývají jen určité období, které sami zvolíte. Můžou se tak týkat…

Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

9.10.2019, Hypotéka

…oto stále přibývá menších bytů. Zpřísnění pravidel seprojevilo jen mírněTrochu překvapivě se na zájmu singles o vlastní bydlenínijak zásadně neprojevila ani loňská a předloňská opatření centrální banky.Česká národní banka přitom už před dvěma lety zrušila 100% hypotéky a omezilapočet těch, které…

Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

Hypotéky s dlouhou fixací jsou stále levnější. A zájem o ně roste

16.9.2019, Hypotéka

…anka. Nejprve zrušila100% hypotéky a omezila počet 90% hypotečních úvěrů. Následně zastropovala výšipůjčky na základě dluhů a příjmu žadatele. Stanovila, že: DTI(debt to income), tedy poměr celkového zadlužení vůči ročnímu čistému příjmužadatele, může být maximálně devítinásobný. DSTI(debt servi…Rychlé odkazy

Banky v ČR