Banky.cz Banky.cz Štítky darování nemovitosti

darování nemovitosti

Insolvence a darování nemovitosti

Lze v průběhu insolvence darovat nemovitost, která není nikým z věřitelů blokována? K oddlužení dojde zabavením další jiné nemovitosti a splátkovým kalendářem. Děkuji za odpověď.

Darování pozemku a exekuce

Dobrý den, před 9 lety jsem koupil RD. Po té mi daroval majitel i zahrádku. Při zápisu na katastr mi zápis zdrželi, protože se ozval nějaký exekutor, že má majitel někde pohledávku. Po té mi to přepsali na mě, ale exekuce mi tam visí už 9 let! Stále se nic neděje, i když jsem volal exekutorovi. Jak dlouho mám ještě čekat nebo co mám dělat, když exekutor nekoná. Děkuji za odpověď a radu.

Po darování nemovitosti vyhlásil insolvenci

Dobrý den, otec daroval před rokem mé sestře byt v hodnotě 2,5 milionu Kč. Před dvěma měsíci bohužel nezvládl zadlužení a vstoupil do insolvence. Jeho dluhy činí asi 300 000 Kč. Chtěla jsem se zeptat, zda-li může být sestra připravena o ten darovaný byt? Moc Vám děkuji.

Darování nemovitosti a daň z prodeje

V roce 2010 jsme s manželkou darovali pozemek (vlastnili jsme ho cca 15 let) dceři a jejímu manželovi. Nyní se rozhodli formou "zpětného daru" nám pozemek vrátit. Budeme při jeho prodeji platit daň z příjmu, pokud ho prodáme ještě před uplynutím pětileté lhůty od zpětného převzetí?

Hypotéka a darování nemovitosti

Dobrý den, mám již řadu let rodiný dům zatížený hypotékou, který jsem nabyl před manželstvím. Nyní bych rád daroval cca 10 % domu své manželce. Chtěl bych se zeptat, jak se k tomu obecně staví banky? Dovolí mi část zatížené nemovitosti na manželku převést? Díky za informaci.Rychlé odkazy

Banky v ČR