Dostanu své peníze zpět?, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
23.2.2016 Akcie a investice

Zdravím, před nějakým rokem jsem si založil investiční účet u Franklin Templeton přes Ertrag und Sicherheit. Měl jsem nastaveno investování na 1500,- měsíčně. Investoval jsem pouze 3 měsíce a poté jsem to vybral a investovat přestal. Za otevření jsem zaplatil 21 000,-. Účet nadále využívat nebudu, naskytly se mi lepší příležitosti. Je nějaká šance dostat těch 21 000,- zpět? Děkuji

Dobrý den,

to myslíte vážně, že jste za možnost investovat někomu zaplatil 21 000 Kč? :) To je jako když autobus seniorů vyrazí na tzv. předváděcí akci, kde se za podobné peníze prodávají nekvalitní hrnce a vysavače. Tyto peníze z nich už bohužel nedostane - koupil jste si drahou životní zkušenost.

Jinak orientačně otevření účtu v Centrálním depozitáři cenných papírů přes prostředníka/účastníka CDCP přijde na necelých 100 Kč a pak už můžete investovat bez omezení.

Rozumíte-li velmi dobře kapitálovému trhu, investujte na burze osobně. Pro laiky (95% populace) jsou tu podílové fondy, investiční pojistky a jiné formy kolektivního investování, které jsou díky svých poplatkovým politikám extrémně nevýhodné, a proto si tyto produkty nesjednává nikdo dobrovolně (prodá se jen to, co tzv. finanční poradci lidem pod tlakem vnutí).