Banky.cz Banky.cz Články Běžný účet

Běžný účet

Porovnání studentských účtů

Porovnání studentských účtů

21.10.2014, Běžný účet, Autor: Zuzana Karasová

Jste student a přemýšlíte u jaké banky si založit svůj první běžný účet? Redakce banky.cz Vám přináší kompletní porovnání nabídky studentský účtů jež jsou na tuzemském trhu k mání. 

Aktuální přehled studentských účtů s porovnáním podle parametrů najdete v naší nové sekci přehled a porovnání studentských účtů (aktualizováno 27.10.2017).

Karty a PINy

Karty a PINy

16.7.2014, Běžný účet, Autor: Jan Starčevič

Pokud potřebujete bankovní kartu, musíte o ni požádat. Vaše banka vám po splnění všech náležitostí pošle kartu běžnou poštou, stejně jako při výměně karty, kterou už máte, za novou.

Převedení vašeho bankovního účtu

Převedení vašeho bankovního účtu

12.3.2014, Běžný účet, Autor: Jan Starčevič

Nejprve si položte otázku, proč o převodu uvažujete. Pokud jste nespokojeni s některou ze služeb vaší banky, ujistěte se, že máte ten správný bankovní produkt. Důvod vaší nespokojenosti lze možná poměrně snadno odstranit. Všechny banky mají svůj systém řešení stížností a na požádání vám sdělí podrobnosti.

Jak správně používat vaše karty

Jak správně používat vaše karty

12.2.2014, Běžný účet, Autor: Jan Starčevič

Placení kartou je v dnešní době samozřejmostí, ale vybrat si z z takového množství různých typů karet se může jevit jako nemožné. Tento průvodce vám může být nápomocný při hledání té nejlepší právě pro vás.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 3

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 3

24.1.2014, Běžný účet, Autor: Jakub Toman

V minulých dílech jsme se pokusili správně vybrat tu nejvhodnější kartu pro náš pobyt v cizině. Přesto je možné, že právě s tou naší platební kartou budeme mít jisté těžkosti. Pokusme se na případné problémy a jejich řešení připravit.

Jak porozumět společným účtům

Jak porozumět společným účtům

11.1.2014, Běžný účet, Autor: Jan Starčevič

Společné účty mohou být velmi užitečné tam, kde jsou souběžně vedeny finance dvou nebo více osob. Je velmi důležité, aby majitelé účtu přesně věděli, jaká jsou jejich práva a odpovědnosti. Tento článek ze seriálu Banky.cz podává odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 2

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 2

25.12.2013, Běžný účet, Autor: Jakub Toman

V minulém díle "Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1" jsme se seznámili se základními pojmy. Dnes se pokusíme odpovědět na několik otázek, které nás při výběru karty mohou napadnout, případně se nás na ně může banka ptát. Opravdu doporučuji dobře platební kartu promyslet, leckdy na naší kartě záleží, jak celý náš pobyt v zahraničí dopadne. Zda bude vše bezproblémové či zda budeme řešit jeden problém za druhým.

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1

Cestujeme do zahraničí s platební kartou 1

30.11.2013, Běžný účet, Autor: Jakub Toman

Platební karta je silným nástrojem a hlavně jakousi finanční jistotou při cestování do zahraničí. Ale jakou kartu zvolit? Platit v zahraničí raději kartou přímo v obchodě anebo raději vybrat peníze v bankomatu? Jaký typ účtu karty při výběru zvolit? Na co si dát v cizině pozor? To jsou jen některé z otázek a problémů, které nám mohou použití naší karty v cizině znepříjemnit. Pokusím se na tyto otázky alespoň trošku odpovědět v následujícím seriálu.

Jak rozumět bankovním výpisům?

Jak rozumět bankovním výpisům?

6.5.2013, Běžný účet, Autor: Jan Starčevič

Bankovní výpis je záznam všech transakcí, které pro vás banka uskutečnila na vašem účtu v období od minulého výpisu. Nejčastěji zahrnuje období jednoho měsíce.

Založení osobního bankovního účtu

Založení osobního bankovního účtu

29.3.2013, Běžný účet, Autor: Jan Starčevič

Mít účet u banky je nejpraktičtější a nejjednodušší způsob uložení peněz. Platby jsou jednoduché a levnější, i zaměstnavatelé zpravidla vyplácejí mzdy a honoráře raději zasláním na účet. Hledat pro vaše peníze bezpečnější místo, než je banka, nemá patrně smysl.Banky v ČR