Dobrý den, mám koupený byt na hypotéku se splatností 30 let. Po 10 letech chci byt prodat a koupit si jiný v podobné hodnotě. Šance, že bych prodal byt a hned v návaznosti na to koupil byt jiný, asi není moc veliká. Počítám tedy s tím, že byt prodám, seženu si dočasné bydlení a budu hledat ke koupi nový vyhovující byt. Jaké jsou možnosti ohledně ponechání si právě běžící hypotéky? S prodejem bytu už ho nemohu použít jako zástavu. Je banka ochotna nějakou specifikovanou dobu a třeba i za určitých dočasných podmínek počkat, než budu moci použít jako zástavu pro stávající hypotéku nový byt? Nebo je jediná možnost prodejem bytu hypotéku předčasně splatit a pak si vzít novou? Vím, že existuje předhypoteční úvěr, který nevyžaduje zajištění zástavním právem. Ten ale není moc výhodný. Děkuji
Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!
Dobrý den,
za hypotéku je třeba ručit bance nemovitostí. U překlenovacího/předhypotečního úvěru zástava vyžadována není, ale úroková sazba je méně výhodná. Nejjednodušší bude byt prodat, hypotéku splatit a následně si koupit jiný byt a na něj čerpat nový úvěr. Je nepravděpodobné, že by banka souhlasila s prodejem nemovitosti a nedoplacením hypotéky. S dostatečným příjmem by taktéž šlo nejprve koupit nový byt a čerpat druhou hypotéku. A následně starý byt prodat či pronajímat.
Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste
loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební
spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly
vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z
analýzy serveru stavebky.cz.
Před několika lety patřilo investiční (a
předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky
kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale
objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a
sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí
známe způsob, jak se tomu vyhnout.
Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?
Dobrý den, prosím, chtěl bych se Vás zeptat, zda je aktuálně v ČR nějaká banka, která ukazuje jméno příjemce platby. Vím, že v rámci banky se název majitele učtu ukazuje. Když budu odesílat platby do jiné banky, uvidím u každé platby příjemce? Slyšel jsem, ze Air Bank tuto službu nabízí. Děkuji moc
Dobrý den, jméno majitele účtu je bankovním tajemstvím a banky by ho neměly sdělovat ostatním. V případě Air Bank se jedná o spíše o dlouhodobě "tolerovanou mezeru v systému/interní nastavení" než o cíleně nabízenou službu.
Dobrý den, mám hypoteční úvěr od Hypoteční banky a v návaznosti na situaci se snižujícími se úroky uvažuji o refinancování mimo fixační období. Je možné obrátit se na specialistu, který by pomohl provést refinancováním, vč. komunikace se stávající bankou? Narážím na doporučení ČNB z 2019 ohledně druhů účtovaných nákladů bank na předčasné splácení úvěrů (mimo fixaci) a následné dění ve smyslu, kdy si některé banky začaly zákon vykládat po svém a údajně klientům účtují i jiné než administrativní náklady. Je účtování jiných než administrativních nákladů od banky v této souvislosti přímo protizákonné nebo banky našly skutečně nějaké skulinky, o co by nárokování finančních nákladů opřely?
Dobrý den, kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří Vám zajistí refinancování hypotéky včetně odborného posouzení stávající situace (zdali banky účtují poplatek za předčasné splacení úvěru v souladu se Zákonem o spotřebitelském úvěru, atd.).
Pokračování dotazu č. 12543: Dobrý den, a pokud zisk není? Musím to uvádět do daňového přiznání? Jak se to vykazuje? Děkuji za blíží info.
Dobrý den, předmětem daně z příjmu je zisk. Pokud jste při prodeji akcií zisku nedosáhl, nemáte zdanitelný příjem a tuto aktivitu do daňového přiznání neuvádíte.